Opis zajęć

Treningi mieszanych sztuk walki to treningi przekrojowe, w których zawodnicy uczą się wykorzystywać techniki zaczerpnięte zarówno z dyscyplin stójkowych jak i parterowych.
Główny nacisk kładzie się na umiejętności płynnego przechodzenia między płaszczyznami.
Zawodnik rozwija techniki boksu, kick boxingu i tajskiego boksu a także techniki parterowe z grapplingu, brazylijskiego jiu jitsu oraz zapasów. Treningi MMA uczą koordynacji, sprawności ruchowej, siły i przede wszystkim wydolności.

Treningi boksu skupione są na technice wyprowadzania ciosów (ciosy proste, sierpowe, podbródkowe) przy ograniczonym polu uderzeń oraz na pracy nóg. Uczą koordynacji, wytrzymałości i refleksu. Dodatkowo na treningach trener pracuje na workach ćwicząc siłę uderzenia oraz szybkość.

To sztuka walki wywodząca się z judo i zapasów. Treningi BJJ obejmują co prawda walkę w stójce i zwarciu, jednak największy nacisk kładzie się na walkę w parterze, w związku z czym treningi wzbogacone są o techniki, które umożliwiają powalenie przeciwnika na ziemię i uzyskanie nad nim całkowitej kontroli poprzez zablokowanie jego ruchów. W tym celu stosuje się duszenia, dźwignie i chwyty unieruchamiające.

Treningi kickboxingu skupiają się na technikach wyprowadzania ciosów i kopnięć, a zatem walce wyłącznie w stójce. W trakcie nauki uczy się ciosów pięściami (prostych, sierpowych, podbródkowych), ale także technik używania nóg.
Treningi kickboxingu wyrabiają zwinność, szybkość, gibkość oraz refleks a także łączą w sobie elementy treningu siłowego i aerobowego.

Zajęcia dla dzieci to treningi z mieszanych sztuk walki, które kładą przede wszystkim duży nacisk na ćwiczenia ogólnorozwojowe. Podczas zajęć kształtuje się jednocześnie siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość i koordynacja ruchowa, co jest szczególnie ważne w przypadku małych i dorastających dzieci.
Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, aby móc rozpocząć treningi. Można uczęszczać na zajęcia rekreacyjnie, kształtując swój charakter i kondycję lub bardziej profesjonalnie, myśląc o zdobywaniu nowych umiejętności i o braniu udziału w zawodach.