Lekkoatletyka

Nazywana królową sportu ze względu na ilość przyznawanych medali, konkurencji i zawodników.

Wyjaśnianie znaczenia słowa „lekkoatletyka” jest chyba zbędne. Każdy spotkał się z nią w swoim życiu przynajmniej raz i wie, „z czym się to je”. Większość z nas jest także każdego dnia lekkoatletą-amatorem.  Bo przecież lekkoatletyka jest najstarszą dziedziną sportową, bazującą na naturalnych zdolnościach i naszych predyspozycjach do ruchu. A więc biegając, chodząc czy skacząc, już „ćwiczymy” lekkoatletykę.

Chętni mogą trenować lekkoatletykę, wybierając: biegi (cztery rodzaje: sprinty, na krótkim/średnim/długim dystansie, maratony, przez płotki oraz sztafetowe), chody, rzuty przedmiotami (pchnięcie kulą, rzut oszczepem/młotem/dyskiem), skoki (wzwyż, w dal czy o tyczce).

Od samego początku głównym zadaniem lekkoatletyki było rozwijanie sprawności fizycznej człowieka, która przydawała mu się w trakcie obowiązków dnia codziennego. Jedynie rzuty zostały włączone jedynie dla rozrywki starożytnych publiczności i sportowców.
Lekkoatletyka chyba najbardziej oddaje ducha sportowej rywalizacji, który jest zaszczepiony w każdym z nas. Nie tylko w odniesieniu do przeciwnika, ale także samych siebie i własnych słabości.
"Szybciej, wyżej, dalej" - hasło kwintesencja lekkoatletyki.

Już dziś pokonaj swoje słabości i rozpal w sobie ducha walki. 

red. MG

Komentarze

Koszyk (0) benefit handicap
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.